Klasa VIIa - ,,Miejsca, które warto zwiedzić”

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa uczniowie z klasy VII A Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piątnicy zrealizowali projekt edukacyjny pod hasłem ,,Miejsca, które warto zwiedzić”.
W okresie od 24 kwietnia do 30 maja 2018 r. uczniowie mieli za zadanie wyszukać w księgozbiorze biblioteki szkolnej i krótko opisać książki na temat ciekawych miejsc w Polsce i na świecie, które warto zwiedzić.
Uczniowie wyszukali i zrecenzowali 24 książki, które przybliżyły nam krajobraz Polski oraz różnych ciekawych miejsc na świecie.

Wszystkie recenzje zostały przekazane do biblioteki szkolnej w formie elektronicznej i zapisane w sieci szkolnej, po to, by inni czytelnicy mogli z nich korzystać.
Projekt wymagał od uczniów sporego zaangażowania, częstych wizyt w bibliotece szkolnej w celu przeszukiwania księgozbioru. Każdy z uczniów miał okazję podzielić się swoimi wrażeniami i opiniami z przeczytanej lektury podczas spotkania z wychowawcą na forum klasy.

Cezary Kamiński,
Dominika Mieczkowska – kl. VII A,