Klasa VIb - „Książki dużo radości dają”

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa klasa VI B zrealizowała projekt edukacyjny ph. Książki dużo radości dają.
Projekt polegał na wypożyczeniu z biblioteki szkolnej samodzielnie wybranych nowości, a następnie uczniowie w grupach mieli za zadanie przygotować małą scenkę humorystyczną najlepiej oddającą treść wybranej książki.
Realizacja rozpoczęła się w czerwcu 2018 r. Uczniowie wypożyczyli na wakacje nowości książkowe. Jednocześnie otrzymali informacje, że mogą wziąć udział w konkursie fotograficznym ph. „Wakacje z książką”.

Prezentacje uczniowskie przeprowadzono podczas godziny wychowawczej w dniu 19.06.2018 r. w czytelni biblioteki szkolnej. W prezentacji udział wzięli zaproszeni nauczyciele i uczniowie świetlicy szkolnej.
Podczas prezentacji n-le bibliotekarze wyróżnili najaktywniejszych czytelników tej klasy: Joannę Steczkowską, Oliwię Górzyńską i Aleksandrę Kuźniecow.
Dodatkową nagrodą był wyjazd jednej z uczennic na wycieczkę wakacyjną organizowaną przez Gminny Ośrodek Kultury w Piątnicy. Uczennica została nagrodzona nie tylko za aktywną postawę czytelniczą, ale też systematyczną pomoc w pracy biblioteki szkolnej.

Efektem udziału uczniów w projekcie była popularyzacja nowości zakupionych w ramach NPRCz, zwiększona liczba wypożyczeń, zaspokojenie potrzeb czytelniczych uczniów i dobra zabawa podczas godziny wychowawczej.

M.Zabielski