Klasa Vc - Przedstawienie teatralne „Kopciuszek”

Od kwietnia 2018 roku uczniowie klasy V C ZSzP w Piątnicy realizowali projekt edukacyjny w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
Zadania przyjęte do realizacji związane były z wykorzystaniem księgozbioru biblioteki szkolnej. Klasowy projekt polegał na przeczytaniu „Baśni” H. Ch. Andersena i wybraniu jednej z nich celem przygotowania przedstawienia teatralnego dla dzieci przedszkolnych.

Z wielu propozycji uczniowie jednogłośnie wybrali baśń „Kopciuszek”.
W Dzień Dziecka, 1 czerwca wystawiono „Kopciuszka” grupom 6-latków. Teatrzyk bardzo spodobał się dzieciom, o czym może świadczyć wspólna zabawa aktorów i widzów na królewskim balu. Wszyscy piątoklasiści brali udział w przedstawieniu, odgrywając wybrane przez siebie role.
Cała klasa była także zaangażowana w wykonanie rysunków do książeczki, która wraz ze scenariuszem trafiła na półkę w bibliotece. Klasowa wersja baśni „Kopciuszek” jest miłą pamiątką i wspomnieniem radosnych chwil, które przeżywali uczniowie, przeprowadzając próby, wykonując dekorację, przygotowując rekwizyty i integrując się wzajemnie.

A.Urbanowska