Klasa Vb - "Matematyka w poezji"

Uczniowie klasy V B Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piątnicy w ramach realizacji projektu edukacyjnego pt. „Matematyka w poezji” mieli za zadanie wyszukać wiersze o tematyce matematycznej w zasobach biblioteki szkolnej.

Uczniowie pracowali w grupach. Każda grupa miała do wykonania inne zadanie. Jedna grupa poszukiwała wierszy w zasobach biblioteki szkolnej, inna na stronach www. Jeszcze inna grupa podjęła się zadania samodzielnego tworzenia wierszy o tematyce matematycznej. Uczniowie systematycznie odwiedzali bibliotekę szkolną, korzystając zarówno ze źródeł drukowanych zgromadzonych w bibliotece szkolnej, jak i Internetowego Centrum Informacji Multimedialnenej. W czytelni szkolnej biblioteki tworzyli własne prace.
Efektem końcowym realizacji projektu jest publikacja drukowana pt. „Matematyka w poezji” przekazana w czerwcu 2018 r. do biblioteki szkolnej.

J.Urbanowski