Klasa IVd - "Piątnica moja mała Ojczyzna"

Od 1 kwietnia do 30 maja 2018 r. klasa IV D realizowała projekt czytelniczy „Piątnica - moja mała Ojczyzna”.

Podczas pierwszego spotkania projektowego nastąpił podział pracy oraz wyznaczyliśmy terminy kolejnych spotkań. Każdy z uczniów klasy IV D wybrał sobie ciekawe miejsce lub obiekt w Piątnicy, o którym musiał przygotować informacje w oparciu o księgozbiór biblioteki szkolnej. Uczniowie, przez okres trwania projektu, systematycznie odwiedzali bibliotekę szkolną i publiczną, gdzie zdobywali informacje o Piątnicy dawniej i czasach obecnych. Podczas godziny wychowawczej uczniowie mieli możliwość zaprezentować swoje odkrycia informacyjne i podzielić się ciekawostkami o Piątnicy.
W efekcie poszukiwań i zbierania informacji powstał plakat, który zawisł w bibliotece szkolnej. Uczniowie dzięki temu projektowi poznali bardziej swoją małą Ojczyznę.

K.Wierciszewska