Klasa IVc - "Lubię czytać"

W roku szkolnym 2017/2018 klasa IVC realizowała projekt czytelniczy pod hasłem „Lubię czytać”.  Projekt wiązał się z faktem zakupu przez bibliotekę szkolną, po konsultacjach z uczniami,  książek z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Wychowawca  (polonista) klasy IVC wraz z uczniami zdecydowali o podjęciu akcji, która rozwijałaby zainteresowania czytelnicze. Pomysł spotkał się z aprobatą rodziców. W związku z powyższym każdy uczeń założył dodatkowy zeszyt, w którym zapisywał w miarę codziennie następujące informacje: dzień, w którym czytał książkę (lekturę, ale głównie inne książki z kręgu swych zainteresowań), tytuł książki, kilka zdań streszczających przeczytany fragment. Podpis rodzica potwierdzał, że dziecko czytało książkę. Co dwa miesiące nauczycielka kontrolowała zapisy w zeszycie czytelniczym każdego ucznia, nagradzając ocenami systematycznych czytelników. Na wskazanych lekcjach języka polskiego uczniowie chętnie dzielili się swoimi wrażeniami oraz zachęcali koleżanki i kolegów do przeczytania danej książki.

G.Rakowska