Klasa IIIc - "Kino związków frazeologicznych"

W dniach 27-28.03.2018r. klasa IIIc realizowała projekt edukacyjny pt. „Kino związków frazeologicznych”. Projekt miał na celu zapoznanie uczniów z pojęciami: frazeologia i związek frazeologiczny oraz rozwijanie i doskonalenie zainteresowań związanych z filmem. Został zrealizowany we współpracy z biblioteką szkolną.

Pierwszego dnia wychowawca wprowadził uczniów w tematykę zajęć przy użyciu prezentacji mulitemedialnej. Następnie klasa odwiedziła bibliotekę szkolną gdzie pani bibliotekarka opowiedziała, w jaki sposób należy korzystać ze słowników frazeologicznych. Uczniowie w grupach szukali znaczeń wybranych związków oraz wykonywali do nich odpowiednie ilustracje. Dzieci zapoznały się z ciekawą lekturą pt., „Co to znaczy” Grzegorza Kasdepke. Odbyła się zabawa w kalambury i oczywiście nie zabrakło testu na piloty, dzięki któremu uczniowie mogli sprawdzić zdobytą tego dnia wiedzę.
Po wizycie w bibliotece szkolnej uczniowie w klasie podzieleni na grupy opracowywali scenariusze do krótkich filmików. Rozpisywali sobie rolę oraz przygotowywali scenografię.
Kolejnego dnia odbyło się kręcenie przygotowanych scen. Każda grupa miła do odegrania scenę z wybranym związkiem frazeologicznym. Wszystko odbyło się bardzo profesjonalnie jak na nasze możliwości. Dzieci miały niezły ubaw jak również zdobyły wiedzę z zakresu związków frazeologicznych przydatną w dalszej edukacji a także w życiu codziennym.

M.Gorzęba