Klasa Ic - "Zobaczyć wszechświat – kosmos i jego tajemnice"

Zobaczyć wszechświat – kosmos i jego tajemnice”

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa kl. I C zrealizowała projekt edukacyjny „Zobaczyć wszechświat – kosmos i jego tajemnice”. Uczniowie korzystali z biblioteki szkolnej, aby wyszukać niezbędne informacje w księgozbiorze. Mieli za zadanie odnaleźć książki, których tematyka dotyczyła kosmosu.

Następnie wybrać ciekawostki i przygotować krótkie wystąpienie. Wszyscy chętnie uczestniczyli w zajęciach. Z uwagą słuchali czytanego tekstu i chętnie o nim rozmawiali. Inspirowani książkami zainicjowali ruch Ziemi wokół Słońca, a także wokół własnej osi.
Książki ułatwiły uczniom utrwalenie dotychczasowej wiedzy, a także zdobycie wielu ciekawych informacji.

A.Strumiłowska

„Książka moim przyjacielem”

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa klasa I C Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piątnicy współpracowała z biblioteką szkolną podczas realizacji klasowego projektu edukacyjnego „Książka moim przyjacielem”.
Realizacja projektu trwała cały rok szkolny 2017/2018. Był to projekt rozwijający czytelnictwo wśród uczniów poprzez codzienne obcowanie z książką. Każdy uczeń podlegał kontroli zarówno rodzicielskiej, jak i nauczyciela. Dzieci poświęcały lekturze minimum 15 minut każdego dnia. Samodzielnie, z wychowawcą lub rodzicami przychodziły do biblioteki szkolnej, by wybrać i wypożyczyć wybrane książki.
Uczniowie uczestniczyli w ogólnoszkolnym głosowaniu na ulubione książki, które zostały zakupione przez nauczycieli bibliotekarzy.
Dzięki realizacji projektu uczniowie rozwijali wyobraźnię, doskonalili technikę czytania, bogacili słownik czynny i bierny, a także spędzali miło czas, czytając wybrane przez siebie książki.

A.Strumiłowska