Klasa Ib - "My w kosmosie"

W ramach Narodowego  Programu Rozwoju Czytelnictwa kl. I B pod kierunkiem wychowawczyni Ewy Gutowskiej w roku szkolnym 2017/18 zrealizowała projekt edukacyjny „My o Kosmosie”.  Uczniowie klasy I B odwiedzali bibliotekę szkolną, wypożyczając książki na temat kosmosu, wyszukiwali informacje z nim związane. Znalezionymi ciekawostkami dzielili się z kolegami i koleżankami. Uczestniczyli w ogólnoszkolnym głosowaniu na ulubione książki.

Kolejnym etapem projektu był wyjazd do Planetarium w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.
Następnie uczniowie udali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży, Oddział dla Dzieci. Tam dowiedzieli się, w jakich książkach można szukać informacji o kosmosie. Dzieci rozwiązywały zagadki i rebusy związane z kosmosem. Rysowały przybysza z kosmosu oraz zwiedziły bibliotekę.

E.Gutowska