Klasa Ia - "Pamiętnik Czytusia"

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa uczniowie klasy I A Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piątnicy zrealizowali w roku szkolnym 2017/2018 klasowy projekt edukacyjny pt.: „Pamiętnik Czytusia”.

Celem projektu było rozbudzenie wśród uczniów zamiłowania do literatury i spędzania wolnego czasu z książką. Czytuś - to pluszowa maskotka, którą każde dziecko na tydzień czasu zabiera do domu, wraz z Jego pamiętnikiem i po przeczytaniu min. 15 minut książki, wypożyczonej z biblioteki szkolnej, uczeń samodzielnie wpisywał do pamiętnika, to co przeczytał oraz wykonał ilustrację. „Pamiętnik Czytusia” ma przekonać dzieci, że czytanie może rozwijać ich wyobraźnię, poszerzać wiedzę na temat ludzi i świata, wpływać na to, że język, jakim się posługują będzie bogatszy i piękniejszy. Dzieci, które nie miały Czytusia w domu, każdego miesiąca dostawały inną „wieżę czytelniczą” również do zaznaczania codziennego minimum 15 minutowego czytania. Rodzice uczniów podpisywali się zarówno w pamiętniku jak i na wieży czytelniczej przy każdym wpisie dziecka.
Dzięki projektowi uczniowie zdecydowanie udoskonalili technikę czytania.

A.Chojnowska