Kubusiowi Przyjaciele Natury

W dniach 18.03.24- 27.03.24 nasze przedszkolaki uczestniczyły w ogólnopolskim programie ekologicznym "Kubusiowi Przyjaciele Natury". Celem programu było zachęcenie najmłodszych do dbania o środowisko naturalne, uczenie szacunku dla przyrody, a także kształcenie dobrych nawyków żywieniowych oraz aktywnego spędzania czasu wolnego. Bohaterem wszystkich materiałów był Kubuś, który pokazywał dzieciom piękno przyrody, zaprosił także przedszkolaki do zrealizowania 6 misji( Misja Przedszkole, Misja Dom, Misja Las, Misja Sklep, Misja Zielona Energia oraz Misja Łąki i Pola). Wszystkie materiały edukacyjne zastały opracowane i skonstruowane tak, by rozwijać wśród dzieci kreatywność, samodzielne myślenie oraz przyswajać wiedzę poprzez zabawę.