Spotkanie z ratownikiem wodnym

10 maja w naszym przedszkolu mieliśmy przyjemność gościć wykwalifikowanych ratowników wodnych z Łomżyńskiego WOPR-u - tatę Zosi z 5 -latków gr. I - Pana Rafała Rakowskiego oraz Pana Daniela Pupek. Ratownicy przygotowywali pięciolatki do prawidłowego zachowania się podczas wypadku i udzielenia prostych czynności pierwszej pomocy. Przedszkolaki mogły popisać się znajmością numerów do służb ratowniczych. Dzieci dowiedziały się, kiedy nie należy wchodzić do wody, jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą, a także zobaczyły sprzęt jaki na co dzień wykorzystują ratownicy. Miały również okazję do praktycznego przećwiczenia udzielenia pierwszej pomocy. To była bardzo mądra lekcja, z której dzieci zapamiętały, że praca ratownika jest bardzo ważna. Dlaczego? Ponieważ dba o nasze bezpieczeństwo nad wodą, a co najważniejsze ratuje życie. Bardzo dziękujemy Panu Rafałowi i Danielowi za mądre wprowadzenie w pracę ratownika wodnego.