Wycieczka do biblioteki szkolnej

W tym tygodniu 3 latki z grupy II (Liski) rozmawiają o książkach, więc wybrały się do biblioteki szkolnej. Spotkanie rozpoczęło się od zapoznania dzieci z zasadami zachowania się w bibliotece. Następnie panie bibliotekarki, w ciekawy sposób opowiedziały dzieciom o swojej pracy i przedstawiły książeczki dla najmłodszych dzieci. Przedszkolaki były zaskoczone tak dużą liczbą książek na półkach. Następnie pani Ewa zaproponowała seans kreatywnego czytania – Teatrzyk Kamishibai. Dzieci po raz pierwszy spotkały się z taką formą czytania, toteż na początku zastanawiały się, w jaki sposób drewniana skrzynka stanie się teatrzykiem. Wszystko wyjaśniło się w momencie, gdy wspólnie wypowiedziały zaklęcie: „Abrakadabra, hokus pokus, teatrzyku otwórz się!”, przedszkolaki obejrzały i wysłuchały bajkę pt. „Złotowłosa i trzy misie”. Liskom bardzo podobała się wizyta w bibliotece. Dzieci obiecały ,że codziennie będą słuchać czytanych bajek.