Podsumowanie programu "Czyste powietrze wokół nas"

W piątek 21.02.2020r  nastąpiło uroczyste podsumowanie zdobytych wiadomości wszystkich grup 5-6 latków w ramach Ogólnopolskiego  Programu Antynikotynowego pt.  „Czyste powietrze wokół nas".  Odbyło się ono w sali gimnastycznej przedszkola. Wspólny śpiew piosenki  " Ten zielony Dinuś " rozpoczął uroczystość oraz wyraził sprzeciw paleniu tytoniu w obecności dzieci . W trakcie uroczystości dzieci prezentowały swoje wiadomości .Prezentacja i film edukacyjny stały sie motywem do działania. Podczas  quizu na temat szkodliwości smogu  wspólnie utrwaliły i powtórzyły zdobyte informacje gromadzone podczas tygodniowego bloku tematycznego. Nastąpiło również uroczyste rozstrzygnięcie konkursów: na grupowy plakat pt. " Źródła zanieczyszczeń" jak również wyłoniono zwycięzców konkursu plastycznego przy współpracy rodziców pt. " mamo, tato nie pal proszę". Wspólny śpiew i zabawa miło zakończyło spotkanie zapraszając do dalszej zabawy za rok!

• W konkursie na grupowy plakat pt." Źródła zanieczyszczeń"

nagrodę otrzymała grupa II 6 latków . Gratulujemy !!

• W  konkursie plastycznym dedykowanym wspólnej pracy rodzica z dzieckiem " mamo, tato nie pal proszę" :

I miejsce otrzymał     - Tomasz Budrik  5 latki gr. III

II miejsce otrzymała   - Marika Brulińska  5 latki gr. II

III miejsce otrzymała  - Karolina Sulkowska 6 latki gr. I

Wyróżnienie otrzymał - Piotr  Wysocki 5 latki gr. I

Wyróżnienie otrzymała - Lena Łazarowicz 6 latki gr. I

• Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy za udział oraz nagrody pocieszenia.

W konkursie wzięło udział wiele pięknych prac za które serdecznie dziękujemy i zachęcamy do dalszej zabawy !!

J. Kossakowska