Klub Młodego Badacza

Sprzyjające warunki atmosferyczne pozwoliły, by zorganizować w przedszkolu zabawy badawcze przybliżające dzieciom właściwości śniegu. W ramach innowacji pedagogicznej Klub Młodego Badacza odbyły się zajęcia pt. Śnieg. 3 latki z grupy II najpierw wybrały się do ogrodu przedszkolnego, obserwowały ślady pozostawione na śniegu, dotykały kory drzew, gałęzi drzew (na chwilę zdejmując rękawiczki), odbierając wrażenia sensoryczne chłodu i zimna oraz ulepiły bałwana. Po przyjściu do sali przedszkolaki, zachęcane do oglądania śniegu, dotykania, wąchania, wykorzystywania szkieł powiększających, poszukiwały odpowiedzi na pytania : jaki jest śnieg?, jakiego kształtu są płatki śniegu?, kiedy śnieg się topi?