To co dzieci lubią najbardziej

"To co dzieci lubią najbardziej" to program autorski o charakterze programowo-organizacyjnym, który dzieci z grup trzylatków I i II realizują od października 2020r. Jednym z głównych założeń tej działalności jest kształtowanie świadomości wyboru zdrowego stylu życia co powinno zawierać się od najmłodszych lat a w kolejnych latach utrwalania i poszerzania wiadomości z pewnością przyniesie właściwe rezultaty. Czynności motoryki małej i dużej oraz wszelkie samoobsługowe działania mają tu dla naszych pociech kluczowe zadanie. Poznanie pracy kucharza i kształtowanie zainteresowań dzieci to cel, który również ma kształtować nasze przyszłe wybory życiowe.  W pierwszych działaniach dzieci poznawały smaki owoców i poznawały różnorodność owoców i warzyw. Poznały sposób wykonania zdrowego koktajlu owocowego. Co z pewnością wszystkim wyśmienicie smakowało.

W kolejnym etapie realizacji programu  grupy I i II trzylatków mogły przystąpić do działania w poznawaniu dobrych przyzwyczajeń i nawyków na podstawie piramidy żywienia, gdzie dowiedziały się, że ruch, sport oraz warzywa i owoce są podstawą naszego zdrowia, urody i dobrego samopoczucia. Poznanie połączone z zabawą i ruchem było wprowadzeniem do kulinarnego działania. Efektem okazały się sałatki owocowe i warzywne. Widać, że smakowało!!