Przegląd Teatrów Klasowych

Dnia 12 kwietnia 2016 r. odbył się Przegląd Teatrów Klasowych. Każda klasa przygotowywała spektakl do scenariusza Wandy Chotomskiej. W tych działaniach ważne były nie tylko zdolności aktorskie, ale przede wszystkim umiejętność planowania działań, podziału pracy, pokierowania grupą kolegów i koleżanek, współpraca, wyobraźnia. To uczniowie podejmowali decyzje dotyczące stroju, dekoracji, przebiegu przedstawienia. Zawsze mogli liczyć na podpowiedź wychowawcy i wsparcie opiekuna SU.

Oto program Przeglądu: klasa 4a: „O kocie, co palił fajkę”; klasa 4b: „Jaś i Małgosia”; klasa 5a: „Królewna Śnieżka”; klasa 5b: „O królewnie w żabę zaklętej”; klasa 6a: „Czerwony Kapturek”; klasa 6b: „Kopciuszek” i klasa 4c- „Śpiąca Królewna” (ze względu na wyjazd, klasa zaprezentuje swoje przedstawienie za dwa tygodnie). W dzisiejszym Przeglądzie uczniowie występowali z dużym zaangażowaniem. Bezkonkurencyjny okazał się zespół teatralny z klasy 6b. Były emocje, trema i sporo śmiechu. Publiczność też dopisała. Całość poprowadziła Aleksandra Górska z klasy 5b. Przedstawienia zakończyły się występem wokalnym Anny Kopczewskiej z klasy 6b. Podziękowania należą się wszystkim, którzy pomogli w realizacji: wychowawcom, rodzicom i uczniom. A nasza wyedukowana już teatralnie młodzież domaga się powtórnych występów na Pikniku Rodzinnym.

R.Ł-M Opiekun SU