• Odwiedziło nas: 660982 osób
  • Do końca roku: 220 dni
  • Do wakacji: 28 dni
Piątek, 2018-05-25
Imieniny:
Borysa, Magdy

Przedszkolaki z naszej paki

Jesteś tu: » Strona główna » Przedszkolaki z naszej paki

Okres między trzecim a szóstym rokiem życia ma olbrzymi wpływ na świadome kształtowanie poprawnych nawyków ruchowych u dzieci. Jeśli uda się w tym czasie zainteresować przedszkolaka ruchem, z pewnością zaprocentuje to w przyszłości. Miesięcznik „Bliżej Przedszkolaka” cyklicznie organizuje ogólnopolski maraton.

IV Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków „Sprintem do maratonu” na Stadionie Miejskim!
czytaj więcej

Wraz z nadejściem wiosny, w naszym przedszkolu ogłoszono konkurs literacki dla dzieci i rodziców  pod hasłem „Wiosna wierszem pisana”. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie napisać wiersz ukazujący piękno wiosny.

Celem konkursu było: rozbudzanie zainteresowań literackich, czytelniczych i poetyckich,  rozwijanie umiejętności artystycznych i wrażliwości poetyckiej a także popularyzowanie twórczości dzieci i rodziców, zacieśnianie więzów rodzinnych, kształtowanie postaw twórczych.

„Wiosna wierszem pisana” - konkurs literacki
czytaj więcej

14 lutego w naszym przedszkolu odbyło się Święto Zakochanych – Walentynki.Walentynki  to okazja do okazywania sobie uczuć,  to dzień, w którym obdarowujemy się prezencikiem, kartką czy liścikiem. Ten dzień skłania nas do okazania ukochanej osobie jak bardzo nam na niej zależy, jak bardzo ją kochamy. W naszym Przedszkolu bawiliśmy się walentynkowo - dzieci ubrały się na czerwono, sale przystrojone były serduszkami. Serca towarzyszyły nam przez cały dzień – kolorowaliśmy,  malowaliśmy je farbami, wydzieraliśmy z wycinanki. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami m.in.: rozwiązywały zagadki dotyczące bohaterów bajek, bawiły się z balonami, serduszkami w parach przy muzyce. Nie zabrakło również poczty walentynkowej, która sprawiła dzieciom wiele radości, gdyż każde dziecko zostało obdarowane walentynką. Fotobudka walentynkowa umożliwiła  dzieciom ogromną  zaprezentowanie się z ulubionym kolegą, bądź koleżanką w serduszku.

Walentynki
czytaj więcej

Czas wokół Świąt Bożego Narodzenia sprzyja podniosłemu nastrojowi. Jest to okres, kiedy w wielu polskich domach, ale także w wielu miejscach całego świata, grane są i śpiewane kolędy. Oczywiście, nam najpiękniejsze wydają się te polskie, istniejące w naszej tradycji od wieków. 15 grudnia w naszym przedszkolu odbył się Koncert Kolęd i Pastorałek, zorganizowany przez nauczycielki: Annę Staniszewską i Iwonę Modzelewską.

Koncert kolęd i pastorałek
czytaj więcej

Bal karnawałowy to dla dzieci dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni.  8 stycznia wyruszyliśmy wspólnie na bal do magicznej Krainy Lodu. Wystrój sali wprowadził wszystkich w zimową aurę, ale zabawa za to była gorąca  i pełna śmiechu. Dzieci z dumą prezentowały swoje przepiękne stroje. Można  było spotkać: bałwanki, królewny, pingwiny, śnieżynki i wiele innych postaci. Wspólna zabawa przy muzyce przeplatana były zagadkami oraz wieloma konkursami. Podczas wyprawy do lodowego zamku nasi milusińscy miedzy innymi skakali po krach, tańczyli na lodzie, przeżyli prawdziwą bitwę na śnieżki oraz ulepili bałwana. Pomimo gorącej atmosfery bałwanek nie rozpuścił się a dzieci wracały do domu we wspaniałych humorach.  

Bal karnawałowy
czytaj więcej

Opracowanie: szkolnastrona.pl