Zespół Szkolno-Przedszkolny w Piątnicy

Wszyscy czekamy na Świętego Mikołaja  !!!

Kto jest kochany przez wszystkie dzieci

(i nie tylko dzieci!)???

Oto krótka charakterystyka naszego bohatera:
•imię: Mikołaj
•nazwisko: nieznane
•pseudo: Święty
•zawód: roznosiciel zabawek
•pochodzenie zabawek: nieznane
•obywatelstwo: nieznane - niby z Laponii, ale czy ktokolwiek widział jego paszport?
•znaki szczególne: gruby, w czerwonym wdzianku. Lata zaprzęgiem reniferów - to jest coś!
•znani wspólnicy: elfy
•znane sposoby działania w terenie: wchodzi przez komin i "zostawia towar" w skarpetach
•wszystkie dzieci go uwielbiają
okres wzmożonej działalności: od 4 aż do 24 grudnia

W dniu 6 grudnia do naszej szkoły zawitała niesamowita postać lubiana i oczekiwana. Jego nagłe przybycie sprawiło mnóstwo radości,  nie tylko dzieciom. Mikołaj musiał ogromnie się natrudzić i napracować dźwigając tak wiele prezentów dla młodszych jak i nieco starszych, grzecznych członków społeczności szkolnej. Jednak nie tak łatwo można było uzyskać jego aprobatę i otrzymać wymarzony prezent. Małe elfy sprytnie pomagając podsuwały ciekawe pytania, na które należało odpowiedzieć, a wówczas można było dodatkowo otrzymać garść cukierków. Jednak wszyscy wywiązali się z zadań ciekawie rozmawiając, śpiewając i bawiąc się z miłym gościem.

Całej niesamowitej przygodzie towarzyszyła akcja charytatywna pt.” Świąteczna paczka” w dniach wolontariatu, która niebawem zostanie sfinalizowana na rzecz pomocy rodzinom uczniów naszej szkoły.  Zabawie towarzyszyła loteria fantowa, kącik „kuchenne  rewolucje” jak również konkurs plastyczny – „Najpiękniejszy Mikołaj”.

Życzymy wszystkim czarodziejskiej choinki, pod którą wyrosną piękne prezenty, a Mikołajom, by nie uciekały im renifery...

Samorząd Uczniowski !!!