Sobota, 2018-02-17
Donata, Gizeli

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Jesteś tu: » Strona główna » Wydarzenia » Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Żyjemy w epoce wielkiego wymierania języków - alarmują językoznawcy. Obchodzony 21 lutego pod patronatem UNESCO Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego ma zwrócić uwagę świata na ten problem. Z tej okazji w naszej szkole w dniu 20 lutego odbył się Konkurs Ortograficzny klas II i III.

Laureatami w kategorii klas trzecich zostali: Zofia Hryniewicz (kl. III b) Julia Majewska (kl. III c) i Michał Modzelewski (kl. III b). W kategorii klas drugich zwyciężyli: Michał Brzydło (II c), Rafał Drozdowski (II b) i Natalia Siudakiewicz (kl. II a). 23 lutego biblioteka szkolna przygotowała dla uczniów liczne quizy i zabawy językowe. Uczniowie ćwiczyli także czytanie łamańców językowych. Oto jeden z nich: Wróbelek Walerek miał mały werbelek, werbelek Walerka miał mały felerek, felerek werbelka naprawił Walerek, Walerek wróbelek na werbelku swym grał.

B.Łozińska