Wtorek, 2018-01-23
Fernandy, Jana

Jasełka „Bóg się rodzi…”

Jesteś tu: » Strona główna » Jasełka „Bóg się rodzi…”

Jasełka „Bóg się rodzi…”

W dniu 22.12.2016 r. o godz. 9.50 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Piątnicy uczniowie kl. I–VII oraz kl. II i III gimnazjum pod kierunkiem p. Marzeny Wysockiej zaprezentowali montaż słowno-muzyczny zatytułowany: „Bóg się rodzi …”. Swoją obecnością zaszczycili nas ks. kan. mgr Szczepan Dobecki – Proboszcz Parafii Piątnica, pan Krzysztof Ryszard Kozicki - Wójt Gminy Piątnica, Radni Gminy Piątnica, rodzice, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi naszej szkoły.

Wysłuchaliśmy utworów znanych polskich poetów oraz pięknych kolęd i pastorałek. Od betlejemskiej nocy aż po dzień dzisiejszy Narodzenie Chrystusa głoszą kolędy. Zajmują one wyjątkowe miejsce w historii polskiej kultury – piękne, wzruszające, pełne dostojeństwa. W świąteczną atmosferę wprowadziła scenografia, gwiazda betlejemska, żłóbek wypełniony siankiem, zwierzęta, pokryte śniegiem świerki. Nie zabrakło oczywiście Maryi i Józefa, zastępów aniołów, pasterzy i Trzech Króli z darami, Heroda, wróżbity i diabłów. Dekoracje do przedstawienia przygotowały: p. Marzena Wysocka, p. Ilona Anna Zabielska, p. Anna Najda.

Świąteczna atmosfera udzieliła się wszystkim uczestniczącym w uroczystości. Nie zabrakło również świątecznych i noworocznych życzeń:

W imieniu wszystkich uczniów aktorzy  złożyli  życzenia  na ręce Księdza Proboszcza, Księżom z naszej wspólnoty parafialnej, Panu Wójtowi, Szanownej Dyrekcji, całemu Gronu Pedagogicznemu i wszystkim pracownikom szkoły, zdrowych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia. Niech w ciszy wyczekiwania na wigilijną gwiazdę narodzi się w Państwa sercach Jezus, który przynosi miłość i pokój.
Niech wleje w nie autentyczną radość płynącą z faktu, że Emmanuel jest z nami każdego dnia. Zaś gwiazda betlejemska wnosi w Państwa codzienność - świąteczny blask. Niech zwiastuje na nowo Dobrą Nowinę i umocni nadzieję na Nowy Rok Pański 2018.

Umiejętności aktorskie uczniów biorących udział w jasełkach, stroje dające wierny obraz tamtych czasów, scenografia oraz wspaniały śpiew kolęd i pastorałek w wykonaniu uczniów wprowadziły wszystkich w ciepły, świąteczny klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, wszyscy występujący na scenie otrzymali brawa, które były uznaniem widzów za wykonane przedstawienie. Na zakończenie p. dyrektor Urszula Jarominiak podziękowała za przygotowanie pięknego spektaklu jasełkowego.

M.Wysocka, A.Najda.