Piątek, 2018-04-27
Sergiusza, Teofila

Bożonarodzeniowy Dar Serca 2017 r.

Jesteś tu: » Strona główna » Bożonarodzeniowy Dar Serca 2017 r.

Bożonarodzeniowy Dar Serca 2017 r.

Kwesta przy parafiach „Bożonarodzeniowy Dar Serca” odbyła się w niedzielę w dniu 17.12.2017 r. Do udziału w niej zostali zaproszeni nauczyciele oraz uczniowie działający w Szkolnych Kołach Caritas. Patronat honorowy nad kwestą pełnił J. E. Ks. Bp Janusz Stepnowski. Celem akcji charytatywnej pod hasłem ,,Nie przechodź obojętnie” jest promocja zdrowia oraz dofinansowanie leczenia, rehabilitacji, profilaktyki zdrowotnej dzieci i dorosłych w ramach Funduszu ,,Dzieci Chore’’ Caritas Diecezji Łomżyńskiej.

Jak co roku, wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas kwestowali pod opieką nauczycieli w parafiach:  Piątnica,  Drozdowo,  Olszyny. Dzięki akcji zgłoszeni uczniowie z naszej szkoły otrzymają również dofinansowanie na leczenie. Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele z naszej szkoły. Zebrano kwotę ok. 1800 zł.  Z części zebranych środków zakupiono odzież i produkty żywnościowe dla uczniów naszej szkoły, którzy są w trudnej sytuacji rodzinnej.

Lista osób, które brały udział w akcji „Bożonarodzeniowy Dar Serca”:
Koordynator kwesty: p. Anna NajdaKapłani zaangażowani w kwestę:
Ks. kan. Szczepan Dobecki – proboszcz parafii PiątnicaKs. Aleksander Suchocki – proboszcz parafii DrozdowoKs. Marek Natkowski – proboszcz parafii OlszynyKs. Paweł Grala – wikariusz parafii Piątnica

Nauczyciele, pełniący dyżury podczas kwesty:
p. Danuta Bieńczyk, p. Anna Najda, p. Marzena Wysocka,  p. Marta Kossowska, p. Marzena Połomska, p. Agata Sasak

Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piątnicy, którzy wzięli udział w kweście:

Parafia Piątnica:

Kl. VA: Maksymilian Kaczyński, Marcin Cimochowski, Oskar Bechta, Paweł Cimochowski

Kl. VI A: Izabella Pruszko, Magdalena Kryś, Amelia Turek,

Kl. VI C: Szymon Syperek, Patrycja Godlewska , Julia Tokarz, Julia Majewska, Oliwia Cimoch, Magdalena Dębowska, Jakub Wierciszewski, Hubert Karwowski, Szymon Wityński, Piotr Ostaszewski, Szymon Syperek

Kl. VII A: Gabriela Wróblewska, Piotr Gumkowski, Olga Kokoszka, Ewa Prusinowska

Kl. VII B: Natalia Piątek, Karolina Łepkowska, Kinga Jankowska, Laura Góralczyk

Kl. VII D: Aleksandra Gawrych, Wiktoria Cwalina, Mieczkowska Anastazja

Kl. III B: Dominika Wysoka, Łukasz, Dominika Wysocka, Borkowski, Gabriela Wądołowska, Kamila Zabielska, Martyna Dudzińska

Kl. II E: Oksana Malska, Mieczkowska Anastazja

Kl. II B: Piotr Czerwiński,  Kacper Ratuszy, Kacper Pieńkowski,

Parafia Drozdowo:

Kl. III C: Wiktoria Pawluk, Izabela Faryna, Aleksandra Kosel, Mateusz Kotowski, Jakub Prostek

Kl. III D: Aleksandra Zysk, Mieczkowska Angelika

Kl. III A: Cezary Trzaska, Adrian Nowociński,  Klaudia Chrostowska

Kl. VII C: Przemysław Faryna, Justyna Żebrowska,  Natalia Orłowska, Weronika Malinowska,  Kinga Nierwińska

Parafia Olszyny:

Patrycja Bogusz kl. II C

Jesteśmy wdzięczni za to, że mieszkańcy naszych parafii wspierają akcję. Podziękowania składamy również na ręce Księży Proboszczów wyżej wymienionych parafii, zachęcali oni bowiem mieszkańców do hojności i życzliwości wobec kwestującej młodzieży. Wszystkim organizatorom, a przede wszystkim wolontariuszom oraz ofiarodawcom za pomoc i okazane serce serdecznie dziękujemy.

A.Najda –  opiekun Szkolnego Koła Caritas,

Wiktoria Pawluk III C,  Izabela Faryna kl. III C