Piątek, 2018-04-27
Sergiusza, Teofila

„WOLONTARIUSZ TWOIM PRZYJACIELEM”

Jesteś tu: » Strona główna » „WOLONTARIUSZ TWOIM PRZYJACIELEM”

„WOLONTARIUSZ TWOIM PRZYJACIELEM”

VII Spotkanie integracyjne z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych i Wolontariuszy pod hasłem:„WOLONTARIUSZ TWOIM PRZYJACIELEM”

W dniu 2 grudnia 2017 r. wolontariusze Szkolnego Koła Caritas gimnazjum w Piątnicy po raz kolejny uczestniczyli w uroczystych obchodach Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych i Wolontariuszy pod hasłem „Wolontariusz Twoim Przyjacielem”. Uroczystość rozpoczęła się w Łomżyńskiej Katedrze Mszą Św. pod przewodnictwem J. E. Ks. Biskupa. Po Eucharystii w auli II Liceum Ogólnokształcącego rozpoczęły się uroczystości związane z konkursem dla członków i sympatyków Szkolnych Kół Caritas „Św. Teresa od Dzieciątka Jezus – dzieje Białego Kwiatka” – kategoria literacka i muzyczna oraz rozpoczęcie akcji dobroczynnej Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

Caritas Diecezji Łomżyńskiej już od kilku lat organizuje światowy dzień wolontariatu. Jak mówi ksiądz kanonik Andrzej Mikucki, dyrektor Caritas Diecezji Łomżyńskiej, organizowanie takiego dnia jest formą docenienia tych osób, które są zaangażowane w działalność charytatywną i wolontariat. Uhonorowanych zostało blisko 400 wolontariuszy Caritas Diecezji Łomżyńskiej. Swoją obecnością zaszczycił Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski, który wręczył dyplomy opiekunom Szkolnych Kół Caritas i nauczycielom zaangażowanym w wolontariat.

Dzień Wolontariusza to wspólne śpiewanie na cześć świętych, którzy tak jak my, nieśli radość i nadzieję potrzebującym. W tym roku naszym patronem była św. Tereska od Dzieciątka Jezus. Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego zaśpiewali przed zgromadzoną publicznością pieśń pt.: „Święta Tereska”. Na lekcjach religii oraz na zajęciach Szkolnego Koła Caritas zapoznawaliśmy się z życiorysem św. Tereski od Dzieciątka Jezus, przygotowując się do udziału w konkursie. Drużyna, która reprezentowała naszą szkołę: Justyna Laskowska kl. III C, Anna Amelia Kopczewska kl. II A, Laura Góralczyk kl. VII B, Hubert Staniórski VII D. Tekst napisali: Patryk Arnister z VII B, Amelia Turek z kl. VI A, Joanna Truskolaska z II A i Lilianna Mazur z VII B. Opiekunem konkursu była p. Anna Najda.

Udział w Międzynarodowym Dniu Wolontariusza jest bardzo ciekawym wydarzeniem w życiu członków wszystkich Szkolnych Kół Caritas, wtedy wymieniamy się doświadczeniami, poznajemy nowych kolegów i radośnie spędzamy czas. Cieszymy się, że jesteśmy wolontariuszami, bo dzięki temu możemy tak wiele dać drugiemu człowiekowi, zgodnie z przesłaniem Jana Pawła II: Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

A.Najda