Poniedziałek, 2017-12-18
Bogusława, Gracjana

„Ciepło, cieplej ... ciepłownia”, czyli z wizytą w MPEC w Łomży

Jesteś tu: » Strona główna » „Ciepło, cieplej ... ciepłownia”, czyli z wizytą w MPEC w Łomży

„Ciepło, cieplej ... ciepłownia”, czyli z wizytą w MPEC w Łomży

W dniu 13 października 2017 roku uczniowie klasy II B w ramach zajęć z doradztwa zawodowego uczestniczyli w wycieczce do Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Łomży.

Po przybyciu do przedsiębiorstwa uczniowie otrzymali kaski ochronne. Następnie pod opieką pracownika zakładu i nauczycieli grupa udała się na zwiedzanie firmy. Gimnazjaliści byli pod ogromnym wrażeniem wielkości i ilości urządzeń, maszyn i instalacji, jak również zgromadzonego na terenie przedsiębiorstwa paliwa, czyli miału węglowego. Każdy uczeń miał okazję zajrzeć do wnętrza rozpalonego kotła, co było nie lada przeżyciem. Pracownicy MPEC zaprezentowali gimnazjalistom wszystkie podstawowe elementy procesu technologicznego wytwarzania ciepła. Wizyta w MPEC w Łomży była pierwszą wycieczką zawodoznawczą, w której uczestniczyli uczniowie klasy II, ale z cała pewnością nie ostatnią.Organizatorem wyjazdu była pani Ilona Anna Zabielska – doradca zawodowy, zaś opiekunem pani Danuta Bieńczyk – nauczyciel bibliotekarz.

I.A.Zabielska