Poniedziałek, 2017-12-18
Bogusława, Gracjana

Święto św. Stanisława Kostki - patrona Polski, dzieci i młodzieży

Jesteś tu: » Strona główna » Święto św. Stanisława Kostki - patrona Polski, dzieci i młodzieży

Święto św. Stanisława Kostki - patrona Polski, dzieci i młodzieży

18 września obchodzimy święto św. Stanisława Kostki – patrona Polski, dzieci i młodzieży. W naszej szkole jest to zawsze dzień uroczysty.

Dnia 18 września 2017 roku cała społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piątnicy zebrała się w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Piątnicy, aby prosić o potrzebne łaski i wstawiennictwo Św. Stanisława Kostkę – patrona dzieci i młodzieży. O godz. 9.00 została odprawiona Msza Święta dla klas I – VI, natomiast o godz. 11.00 dla kl. VII i gimnazjalnych. Msze Święte w intencji uczniów i wychowawców odprawił i homilie wygłosił ks. mgr Paweł Grala. Z uwagą słuchaliśmy Słowa Bożego, aby w nim odnaleźć odpowiedź na wszystkie problemy i wskazówki, co czynić, aby osiągnąć życie wieczne.

Święty Stanisław, pomimo że pochodził ze szlacheckiej rodziny, pozostawił nam przykład życia jako służby cichej i pokornej. Tajemnicą świętości życia jest sumienne wykonywanie swoich obowiązków. Patron młodzieży uczy nas, że gorliwość w nauce, wytrwałość w modlitwie i praktyka dobroci względem bliźniego czynią człowieka radosnym i szczęśliwym. Wszechstronny rozwój człowieka polega na bliskości z Bogiem, na przebywaniu z Nim w Słowie Bożym, Eucharystii, modlitwie.

Młodzież podczas modlitwy wiernych zanosiła błagania za społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piątnicy, aby przez swoją gorliwą naukę i wytrwałą pracę starała się naśladować św. Stanisława, który wspomaga nas swym orędownictwem u Boga.

Na zakończenie Eucharystii ks. Paweł Grala udzielił wszystkim błogosławieństwa na nowy rok szkolny 2017/2018.

A.Najda