Niedziela, 2017-10-22

Dzień Patrona - klasy I-III

Jesteś tu: » Strona główna » Dzień Patrona - klasy I-III

Dzień Patrona - klasy I-III

Dnia 13 września 2017 r. Szkoła Podstawowa im. mjr. Władysława Raginisa  obchodziła Dzień Patrona. Obchody te na dobre wpisały się do kalendarza uroczystości szkolnych, których celem jest kultywowanie  tradycji szkoły oraz pogłębienie i wzbogacenie wiedzy o patronie. Z tej okazji uczniowie klasy III c wykonali montaż słowno-muzyczny. Podczas występu nie zabrakło wzruszających pieśni oraz wierszy. Wszyscy zgromadzeni z wielką uwagą wysłuchali historii bohaterskiej śmierci majora Władysława Raginisa, który poległ w walce o Wiznę.

Po części oficjalnej wszyscy udali się na forty. Na uczniów czekały gorące  kiełbaski z grilla przygotowane przez rodziców. Nie zabrakło też wspólnych zabaw, które przyniosły wiele radości naszym wychowankom. Ładna pogoda sprawiła, że dzieciom trudno było zakończyć zabawę.Biorąc udział w tak ważnych uroczystościach społeczność uczniowska przede wszystkim oddała szacunek swojemu patronowi i uczciła jego pamięć, by niezwykłe czyny Raginisa nigdy nie zostały zapomniane.

E.Sielawa