Poniedziałek, 2017-12-18

Zdrowy i bezpieczny w nowym roku szkolnym 2017/18

Jesteś tu: » Strona główna » Zdrowy i bezpieczny w nowym roku szkolnym 2017/18

Zdrowy i bezpieczny w nowym roku szkolnym 2017/18

W dniach 5 - 8 września 2017 r. uczniowie klasy II a  realizowali  projekt edukacyjny pod hasłem „Zdrowy i bezpieczny w nowym roku szkolnym 2017/18”.  Głównym założeniem projektu było zwiększenie bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym, wyposażenie w wiadomości i umiejętności dotyczące wzywania specjalistycznych służb ratowniczych i udzielania pomocy osobom będącym w sytuacji zagrożenie życia lub zdrowia.

W pierwszym dniu projektu odbyło się spotkanie z przedstawicielką Policji. Celem spotkania było uzmysłowienie dzieciom wagi, jaką należy przywiązywać do bezpieczeństwa na drodze, w szkole i poza nią. Policjantka w sposób dostępny przybliżyła zasady ruchu drogowego, konieczność noszenia emblematów odblaskowych. Uczniowie utrwalili znaki drogowe, jakie najczęściej spotykają w drodze do szkoły, uświadomili, jak ważna jest prawidłowa postawa ich samych w razie jakiegoś zagrożenia czy też niebezpieczeństwa. Podczas lekcji uczniowie wykonali prace plastyczne pod hasłem: „Bezpieczna droga do szkoły”. Następnego dnia uczniowie poznali zasady udzielania pierwszej pomocy w przypadku zagrożenia życia i zdrowia poszkodowanych. Dowiedzieli się jak zachować się podczas wypadku. Każdy mógł spróbować na fantomie udzielić pierwszej pomocy. Uczniowie poszerzyli wiedzę dotyczącą zdrowego żywienia, zbilansowanej diety oraz aktywności fizycznej.  Samodzielnie przygotowali szaszłyki oraz soki owocowo - warzywne.Projekt przybliżył  uczniom wiedzę na temat bezpiecznego poruszania się po drogach, prawidłowego zachowania się w sytuacjach zagrożenia. Została utrwalona znajomość numerów alarmowych.  Dzieci dowiedziały się, jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej.  Pogłębiły wiedzę o warzywach, owocach, produktach bogatych w witaminy i potrzebie ich spożywania oraz propagowanie zdobytej wiedzy w życiu codziennym.

E.Sielawa