Piątek, 2018-05-25

Pierwsze kroki w szkole

Jesteś tu: » Strona główna » Pierwsze kroki w szkole

Pierwsze kroki w szkole

Klasa I c podczas pierwszego projektu edukacyjnego "Pierwsze kroki w szkole". Głównym jego celem była adaptacja dzieci w szkole. Uczniowie poza poznawaniem miejsca, w którym będą się uczyły, miały możliwość zastanowić się także nad bezpieczeństwem w szkole i poza nią. Pomocni w przybliżeniu tematu okazali się Strażacy z pobliskiej OSP w Piątnicy oraz panie policjantki z KMP w Łomży.

Dodatkowo, uczniowie poznali miejsce, które powinni odwiedzać jak najczęściej - Bibliotekę Publiczną, w której panie przedstawiły dzieciom propozycje czytelnicze dostosowane do ich wieku.Ostatnim etapem projektu były gry i zabawy integracyjne w sali lekcyjnej, podczas których wspólnie ustaliliśmy zasady naszej klasy i określiliśmy obowiązki dyżurnych.

A.Strumiłowska