Poniedziałek, 2017-12-18

Wiosenna promocja zdrowia

Jesteś tu: » Strona główna » Wiosenna promocja zdrowia

Wiosenna promocja zdrowia

Podczas tegorocznego świętowania nadejścia wiosny postawiliśmy na promocję zdrowia. Wszystkie klasy 4-6  wykonały plakaty tematyczne  i swoje stoiska dotyczące zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia. Sala gimnastyczna zamieniła się w salę wystawową. Informacje przygotowane przez uczniów dotyczyły wartości odżywczych warzyw i owoców, higieny przygotowywania posiłków, substancji szkodliwych w produktach, zdrowych BIO produktów, otyłości i nadwagi, snu i wypoczynku, napojów izotonicznych, zasad zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia.

Stoiska bogate i kolorowe jak w bajce. Czego tam nie było….…pięknie powycinane warzywa, zdrowe przekąski, kolorowe kanapki, suszone owoce, płatki i chrupki różnej maści. Uczniowie w ferworze przygotowań zapomnieli o tradycyjnym „Dniu wagarowicza” i stawili się do szkoły. Przerwy najchętniej spędzali na sali gimnastycznej przy muzyce i zdrowym jedzeniu.  Na zakończenie -  spotkanie ze studentkami dietetyki PWSIiP w Łomży i ciekawy, pouczający wykład poparty prezentacją multimedialną. Koordynatorkami wiosennej akcji były: pedagog i opiekun SU.