Niedziela, 2017-10-22

Apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Jesteś tu: » Strona główna » Apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W tym roku podobnie jak w roku poprzednim w naszej szkole obchodziliśmy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-Maja. W dniu 28.04.2017r. odbył się apel przygotowany przez klasę IIc z tej właśnie okazji. Apel ten jest wpisany w coroczny kalendarz uroczystości naszej szkoły, dlatego też jest wspaniałą możliwością, by uzmysłowić wszystkim, jak ważną rolę i znaczenie mają słowa: Ojczyzna i Patriotyzm. Uczniowie zaprezentowali najważniejsze wydarzenia związane z obradami Sejmu Wielkiego i Konstytucją 3-Maja.

Drugoklasiści wcielili się m. in. w role króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, Ignacego Potockiego, Katarzyny II Wielkiej oraz Maximiliena de Robespierre. Warto podkreślić, że w przygotowanie inscenizacji zaangażowała się cała klasa i każdy z uczniów świetnie wywiązał się z powierzonego mu zadania. Występ IIc spotkał się z dużym uznaniem ze strony publiczności, za które gorąco dziękujemy.

M.Gorzęba