Niedziela, 2017-10-22

Dzień Ziemi – Mini Kopernik

Jesteś tu: » Strona główna » Dzień Ziemi – Mini Kopernik

Dzień Ziemi – Mini Kopernik

Światowy Dzień Ziemi obchodzony jest 22 kwietnia. Szkolne działania - to nasz cykliczny Mini Kopernik. Uczestnicy Koła Przyrodniczego przygotowali wystawę tematyczną pokazującą różnorodność życia na Ziemi. W dużej części, to oni wybierali  materiały i preparaty, które warto pokazać kolegom i koleżankom.

21 kwietnia na górnym korytarzu, przez pięć godzin uczniowie mieli do swojej dyspozycji okazy, modele i makiety z trzech grup tematycznych: rośliny, zwierzęta , człowiek. Dużym zainteresowaniem cieszyły się okazy owadów, szkielety, czaszki, wylinki gadów, okazy kręgowców,  mchów i porostów. Stoiska były wyposażone w lupy i szkła powiększające do dokładnej obserwacji. Nasi uczniowie wykazali się dużą kulturą. Mimo oglądania, dotykania i podnoszenia okazów, żadne pomoce nie zostały zniszczone. Nauka przez poznawanie, obserwację, praktykę daje lepsze efekty. Cieszy też wzrost zaangażowania uczniów w organizację i przygotowanie, zbieranie i układanie eksponatów po wystawie. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy aktywnie włączyli się w organizację.

Opiekun Koła Przyrodniczego