• Odwiedziło nas: 634004 osób
  • Do końca roku: 285 dni
  • Do wakacji: 93 dni
Środa, 2018-03-21
Imieniny:
Benedykta, Lubomiry

Dzień Ziemi 2016 – Mini Kopernik „Człowiek”

Jesteś tu: » Strona główna » Dzień Ziemi 2016 – Mini Kopernik „Człowiek”

Dzień Ziemi 2016 – Mini Kopernik „Człowiek”

Jak co roku, z okazji Światowego Dnia Ziemi, młodzi przyrodnicy zorganizowali wystawę tematyczną. Tym razem głównym bohaterem był człowiek. Przygotowania makiet i modeli, planowanie tematyki i eksponatów trwało kilkanaście tygodni. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością i zaangażowaniem. Tegoroczna wystawa zaistniała dzięki wspólnej pracy i ustaleń. A było co oglądać i czym się bawić.

Tajemnicze pęcherzyki płucne i krew pod mikroskopem, układ krwionośny i płynąca krew w postaci koralików (oczywiście do samodzielnego przepychania w naczyniach i sercu),działanie mięśni kończyny górnej, zabezpieczenie stawu kolanowego, budowa oka i wrażenia optyczne, 5,8 m jelita cienkiego w formie sznurka do wyciągania z makiety, fantomy do pierwszej pomocy z modelem AED.

Wystawę odwiedzili uczniowie klas 4-6 podczas przerw, klas 1-3 podczas swoich lekcji. Nauka przez praktykę i zabawę. Pani Ewie Gutowskiej dziękujemy za inicjatywę –przeszkolenie klasy 2 z pierwszej pomocy. Trzecioklasiści mogli sobie przypomnieć zasady reanimacji i wzywania pogotowia. Podziękowania należą się również aktywnym uczniom, rodzicom i p. Edycie Staniszewskiej – Szulc za materiały optyczne, rolę fotoreportera i dodatkowego „ochroniarza”. Zaangażowanie jest zaraźliwe. Oby więcej takich „epidemii’.

Organizator wystawy R.Łuczak - Moczydłowska

 

Opracowanie: szkolnastrona.pl