• Odwiedziło nas: 661759 osób
  • Do końca roku: 219 dni
  • Do wakacji: 27 dni
Sobota, 2018-05-26
Imieniny:
Eweliny, Jana

Z życia świetlicy ...

Jesteś tu: » Strona główna » Świetlica » Z życia świetlicy ...

"Music show” to konkurs młodych talentów, który odbył się ostatnio naszej szkole. Uczniowie mieli  możliwość zaprezentowania swoich zdolności wokalnych  kolegom i koleżankom, a także komisji konkursowej. Serdecznie gratulujemy laureatom.  Życzymy  dalszych sukcesów w branży wokalnej.

czytaj więcej

W ramach programu „Świetliczki czytają, świat odkrywają” w naszej świetlicy odbyły się spotkania czytelnicze pod hasłem „Cała polska czyta dzieciom – świetlica czyta też”. Dzieci wraz z rodzicami miały okazję wziąć udział w wspólnym czytaniu ulubionych pozycji książkowych i opowiadań. Spotkanie uświetniły panie z biblioteki szkolnej wraz z panią logopedą. Zaprezentowały one również swoje ulubione książki z ciekawymi fragmentami. Nie zabrakło quizow, zagadek oraz scenek pantomimicznych odnoszących się do bohaterów bajkowych.

„Świetliczki czytają, świat odkrywają”
czytaj więcej

WSTĘP                                                                                                          

Bezpieczeństwo odgrywa fundamentalną rolę w życiu człowieka, determinując jego myśli oraz dążenia. O tym, jak ważne jest ono dla ludzkiej egzystencji świadczy prosta, aczkolwiek wielce wymowna myśl K. Neymana: „Bezpieczeństwo nie jest wszystkim, lecz bez bezpieczeństwa wszystko jest niczym”. Bezpieczeństwo, będące bardzo szerokim zagadnieniem, analizować można na wielu płaszczyznach ludzkiej działalności. Jedną z nich jest niewątpliwie oświata, borykająca się z trudnym do rozwiązania problemem agresji i przemocy w szkołach. Ze względu na szczególną rolę poczucia bezpieczeństwa lub jego braku na wczesnym etapie rozwoju i edukacji młodego człowieka, niniejsza praca analizuje problem bezpieczeństwa w szkole podstawowej. Zabezpieczenie tej elementarnej potrzeby dziecka stało się w ostatnich latach jednym z najpoważniejszych wyzwań stojących przed współczesnymi placówkami oświatowymi. Przegląd dostępnej literatury umożliwi  zapoznanie się z naukowym podejściem do wybranego zagadnienia oraz zrozumienie mechanizmów wszelkich patologii przekładających się na poziom zagrożeń w szkolnictwie. Analiza obowiązujących przepisów prawa oświatowego pozwoli na określenie wymagań władz oświatowych w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa uczniom. Celem niniejszej pracy jest analiza problematyki bezpieczeństwa w szkole podstawowej ze szczególnym uwzględnieniem występujących na jej terenie zjawisk agresji i przemocy.  

czytaj więcej

Nie zmuszajmy dzieci do aktywności, lecz wyzwalajmy aktywność.

Nie każmy myśleć, lecz stwórzmy warunki do myślenia.

Nie żądajmy lecz przekonujmy.

Pozwólmy dziecku pytać i powoli rozwijajmy jego umysł tak, aby samo wiedzieć chciało.

Janusz Korczak

ROLA ŚWIETLICY WE WSPÓŁCZESNEJ SZKOLE
czytaj więcej

„W zdrowym ciele zdrowy duch” - pod takim hasłem odbyły się w naszej świetlicy miniturniej sportowy promujące zdrowy styl życia. Nasi wychowankowie spędzili aktywnie dzień biorąc udział w zajęciach ruchowych,które dostarczyły im dużo energii i dobrego humoru.

Dbamy o naszą sprawność fizyczną
czytaj więcej

Opracowanie: szkolnastrona.pl