• Odwiedziło nas: 647686 osób
  • Do końca roku: 251 dni
  • Do wakacji: 59 dni
Wtorek, 2018-04-24
Imieniny:
Bony, Horacji

Z życia biblioteki

Jesteś tu: » Strona główna » Dla moli książkowych » Z życia biblioteki

W dniach 5-6 kwietnia 2018 r. w bibliotece Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piątnicy odbył się etap szkolny konkursu recytatorskiego ph. „Od miasta do miasta – poetyckie wędrówki po Polsce”, który organizowany jest przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Łomży Oddział dla Dzieci w ramach Dni Literatury Dziecięcej.
 

Konkurs recytatorski pt. “Od miasta do miasta – poetyckie wędrówki po Polsce” – etap szkolny
czytaj więcej

Niezwykła książeczka powstała w bibliotece Zespołu Szkolno-Przedszklonego w Piątnicy podczas poranków czytelniczych dla uczniów klas I-III.Konrad, uczeń klasy II a, najpierw narysował misia i podszedł do nauczycieli bibliotekarzy, opowiadając całą historię, którą dokładnie zapisałyśmy na komputerze. Po naszej zachęcie, przez kilka kolejnych poranków rysował następne ilustracje.

Moja pierwsza książeczka
czytaj więcej

Konkurs fotograficzny ph. „Na kocią nutę” zorganizowała biblioteka szkolna ZSZP  z okazji Światowego Dnia Kota. Każdy z uczestników konkursu mógł złożyć na konkurs 2 zdjęcia zrobione swojemu lub zaprzyjaźnionemu kotu, a nawet całej kociej rodzinie w terminie do końca lutego 2018 r.
21 prac złożonych na konkurs wyeksponowano w bibliotece szkolnej, a do wyłonienia zwycięskich zdjęć zaproszono uczniów klas czwartych i nauczycieli, w tym nauczycielkę plastyki.

Konkurs fotograficzny pt. „Na kocią nutę”
czytaj więcej

01 marca 2018 r. biblioteka szkolna zaprosiła 6-latki z ZSzP w Piątnicy na zajęcia czytelnicze ph. „Kosmiczne podróże w bibliotece”. 

Po krótkim zapoznaniu z biblioteką szkolną dzieci miały okazję rozwiązywać astronomiczne zagadki, wyszukując ukryte gwiazdki na „drzewku czytelniczym”. Obejrzały przygotowaną przez n-li bibliotekarzy wystawę literatury popularno-naukowej poświęconej tej tematyce. Podczas zabawy utrwalały nazwy planet Układu Słonecznego.

Kosmiczne podróże w bibliotece – spotkanie czytelnicze z grupą 6-latków
czytaj więcej

Ogłoszony na początku lutego 2018 r. konkurs skierowany był do uczniów klas VII SP i gimnazjalistów. Biblioteka przygotowała karty odpowiedzi, które chętni uczniowie pobierali, a następnie uzupełniali, korzystając z zasobów biblioteki szkolnej.

Walentynkowy Konkursy Czytelniczy 2018
czytaj więcej

Opracowanie: szkolnastrona.pl