• Odwiedziło nas: 660979 osób
  • Do końca roku: 220 dni
  • Do wakacji: 28 dni
Piątek, 2018-05-25
Imieniny:
Borysa, Magdy

Strona główna

Jesteś tu: » Strona główna

Plany lekcji

Plan lekcji I - III


Plan lekcji IV - Vc


Plan lekcji Va,b - VII


Plan lekcji gimnazjum


Mała zmian planu od 05 lutego w klasach V-VII i gimnazjum.

Zmiany zaznaczono kolorem czerwonym.

Dzień Czytania Poezji

Gdy cię nie widzę, nie wzdycham, nie płaczę, Nie tracę zmysłów, kiedy cię zobaczę; Jednakże gdy cię długo nie oglądam, Czegoś mi braknie, kogoś widzieć żądam; I tęskniąc sobie zadaję pytanie: Czy to jest przyjaźń? czy to jest kochanie? Gdy z oczu znikniesz, nie mogę ni razu, W myśli twojego odnowić obrazu? Jednakże nieraz czuję mimo chęci, Że on jest zawsze blisko mej pamięci. I znowu sobie powtarzam pytanie: Czy to jest przyjaźń? czy to jest kochanie?

Dzień Czytania Poezji
czytaj więcej

Dziewczęta ze szkoły w Piątnicy startują w konkursie „Nakręć się na zawód”, który jest zorganizowany w ramach projektu „Dobry zawód – fajne życie”. Przygotowały film „Z dziennika rolnika” według własnego autorskiego scenariusza. W ramach eliminacji nasza grupa reżyserska przeszła etap subregionalny i została zakwalifikowana do etapu wojewódzkiego. Aby wygrać, muszą zdobyć jak najwięcej like/reakcji na Facebooku.


Bardzo prosimy o głosowanie na film (like/reakcja). Głosowanie będzie możliwe od 16.05.2018r. od godz. 0:00 do 10.06.2018r. do godz. 24:00.

Proszę kliknąć w poniższy link i polubic film:

https://www.facebook.com/184790922045046/videos/332519917272145/?hc_ref=ARTCmgOGdqKTGREH17uaaJd94xR7YTu5eLVK4_47hYuN8OlVm1zcKkKEPBP6O6GQek0&fref=nf

  • Wyniki

Po przeprowadzeniu postępowania uzupełniającego 

do Przedszkola Samorządowego w Piątnicy 

na rok szkolny 2018/2019 

uprzejmie informujemy, że wszystkie dzieci, 

których Rodzice złożyli wniosek zostały przyjęte.

  • Komunikat Ministerstwa Zdrowia dotyczący szczepienia dzieci przeciwko pneumokokom
  • Rekrutacja do I klasy Szkoły Podstawowej 2018/2019

Szanowni Rodzice!
 

Uprzejmie informujemy, że rekrutacja do

I klasy Szkoły Podstawowej im. mjr. Wł. Raginisa w Piątnicy

na rok 2018/2019 będzie prowadzona w okresie:
 

• od 16.04.2018r. do 27.04.2018r. do godz. 14:30 

(kandydaci zamieszkali w obwodzie Szkoły Podstawowej w Piątnicy)

• od 12.06.2018r. do 19.06.2018r. do godz. 14:30

(kandydaci spoza obwodu Szkoły Podstawowej w Piątnicy)
 

Niezbędne dokumenty dostępne są TUTAJ oraz w sekretariacie placówki.

TERMINARZ 

W dniu 17 maja 2018 r. w siedzibie Łomżyńskiego Centrum Rozwoju Edukacji odbył się V międzyszkolny Quiz zawodoznawczy dla szkół gimnazjalnych. Celem konkursu było rozpowszechnienie tematyki edukacyjno – zawodowej, zapoznanie uczniów ze ścieżkami edukacyjnymi oraz uświadomienie im konieczności zaplanowania własnej przyszłości.

V Quiz zawodoznawczy
czytaj więcej

W czwartek 17 maja 2018 r. uczniowie kl. IV B Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piątnicy na lekcji języka polskiego uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych zorganizowanych w Bibliotece Publicznej Gminy Piątnica. Dzieci wykonały ćwiczenia rozwijające czytelnicze zainteresowania, poznały nowości książkowe oraz dowiedziały się, jak korzystać z katalogów bibliotecznych. 
 

Spotkanie z biblioteką
czytaj więcej

W poniedziałek 14 maja 2018 r. uczniowie klas III B i II A ZSzP w Piątnicy wzięli udział w wycieczce do siedziby Biebrzańskiego Parku Narodowego w Osowcu-Twierdzy. Był to bezpłatny wyjazd o charakterze edukacyjnym, na który gimnazjaliści zostali zaproszeni dzięki wieloletniej współpracy naszej szkoły z władzami parku. Zajęcia edukacyjne i warsztaty zostały dofinansowane w ramach polsko-litewskiego projektu unijnego "Dziedzictwo przyrody motorem rozwoju turystyki ornitologicznej w regionie Dzukija i dolinie Biebrzy".

Wycieczka edukacyjna do Biebrzańskiego Parku Narodowego
czytaj więcej

W dniu 11.05.2018 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Piątnicy odbył się etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Biebrzańskim Parku Narodowym .

Celem konkursu jest podniesienie poziomu wiedzy o parku oraz budzenie i rozwijanie zainteresowań przyrodniczych wśród gimnazjalistów. Dzięki niemu młodzi ludzie poznają podstawowe zagadnienia wiedzy ekologicznej, ale także nawiązują kontakt z polską przyrodą.
 

Konkurs Wiedzy o Biebrzańskim Parku Narodowym -  Etap szkolny
czytaj więcej

Od 4.04.2018   do 27.04.2018 organizowaliśmy w szkole akcję wspomagającą działania  PWSIiP – zbiórkę okularów korekcyjnych i przeciwsłonecznych dla mieszkańców Tanzanii w Afryce. Zebraliśmy 210 sztuk okularów: 107 – korekcyjnych i 103 – przeciwsłonecznych. Dziękujemy wszystkim darczyńcom, nauczycielom wspierającym akcję, uczniom pomagającym przy liczeniu i segregowaniu. Na szczególne wyróżnienie zasługuje klasa 5c i oczywiście wychowawca klasy za przekazanie największej ilości okularów.

Okulary dla Tanzanii
czytaj więcej

Po wygranym Finale Wojewódzkim przyszedł czas na Finał Ogólnopolski turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. W Finale Ogólnopolskim spotkały się mistrzynie z każdego województwa (16 drużyn). Finał rozgrywany był w Warszawie, w dniach 29.04. – 02.05.2018r.W wyniku losowania drużyna SP Piątnica trafiła na drużyny z województwa opolskiego, pomorskiego i dolnośląskiego.
 

Finał turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”
czytaj więcej

30.04.2018 r. delegacja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z pocztem sztandarowym Publicznego Gimnazjum im. Ofiar Katynia w Piątnicy uczestniczyła w ostatniej drodze p. Lucyny Ożarowskiej – córki zamordowanego w Charkowie przez NKWD w 1940 r. por. Bolesława Kalinowskiego.

Pożegnaliśmy p. Lucynę Ożarowską
czytaj więcej

W związku ze zbliżającymi się świętami narodowymi (Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, Święto Narodowe Trzeciego Maja) biblioteka Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piątnicy zorganizowała zajęcia patriotyczne dla przedszkolaków, uczniów klas I-III i gimnazjalistów.
 

Cykl zajęć z pracownikami IPN
czytaj więcej

W dniu 25 kwietnia 2018 roku odbył się w naszej szkole etap szkolny Gminnego Konkursu Profilaktycznego „Więcej wiem, mówię nie.”

Do konkursu przystąpili uczniowie klas V-II gimnazjum. Zwycięzcy etapu szkolnego w dniu 17.05.2018 przystąpią do testu finałowego.

Trzymamy kciuki.

Etap szkolny Gminnego Konkursu Profilaktycznego  „Więcej wiem, mówię nie”
czytaj więcej

W dniu 25 kwietnia 2018 roku odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Izabela Żochowska, Mateusz Kownacki i Monika Prokopowicz. Nasza drużyna zdobyła I miejsce w eliminacjach powiatowych i tym samym zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego turnieju. Ponadto Izabela Żochowska zajęła I miejsce indywidualnie a Mateusz Kownacki II miejsce indywidualnie.Serdecznie gratulujemy sukcesów :)

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym – etap powiatowy
czytaj więcej

ŚWIATOWY  DZIEŃ  ZIEMI – obchodzony na całym świecie 22 kwietnia. Celem akcji jest wskazywanie zagrożeń dla środowiska, piękna i tajemniczości planety, kierunków działań ochrony.  My tradycyjnie zorganizowaliśmy wystawę MINI  KOPERNIK łączącą wiedzę z działaniami praktycznymi już 16.04.2018 ze względu na terminy egzaminów gimnazjalnych.
 

Dzień Ziemi - Mini Kopernik 2018
czytaj więcej

W dniu 24 kwietnia 2018 roku młodzież klas VII-II gimnazjum wzięła udział w programie „Nauka dla Ciebie” (naukobus) realizowanego przez Centrum Nauki Kopernik wraz z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Głównym celem programu było uczenie się przez eksperymentowanie co spotkało się z dużym zainteresowaniem naszych uczniów.

Naukobus w szkole
czytaj więcej

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej – polskie święto obchodzone co roku 13 kwietnia, uchwalone 14 listopada 2007 roku poprzez aklamację Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej w celu oddania hołdu ofiarom zbrodni katyńskiej.Źródło; https://pl.wikipedia.org

 

Gimnazjaliści pamiętają o Ofiarach Zbrodni Katyńskiej
czytaj więcej

Izabela Lubiejewska, gimnazjalistka klasy IIId szkoły w Piątnicy, zdobyła trzecie miejsce wśród starszej młodzieży w V Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Znam ziemię  łomżyńską” organizowanym przez I LO i Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji.

czytaj więcej

We wtorek 10 kwietnia 2018 r. uczniowie klas II A gimnazjum i VII D szkoły podstawowej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Piątnicy uczestniczyli w wycieczce do Łomży. W programie zostały zaplanowane zajęcia sportowo-rekreacyjne w Parku Wodnym MOSiR. Było dużo zabawy i relaksu w jacuzzi, rwącej rzeczce, na zjeżdżalni wodnej oraz w basenie rekreacyjnym i głębokim. Kolejnym punktem programu była lekcja biblioteczna w oddziale dziecięcym Biblioteki Miejskiej w Łomży.

Wycieczka do Łomży
czytaj więcej

W dniu 10 kwietnia 2018 roku w naszej szkole odbył się etap szkolny Turnieju Wiedzy o Zawodach. Adresatem konkursu byli uczniowie klas VII szkoły podstawowej oraz klas II i III oddziałów gimnazjalnych. Organizatorem konkursu było Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku.
 

Turniej Wiedzy o Zawodach – etap szkolny
czytaj więcej

9.04.2018 klasa 4a rozpoczęła projekt edukacyjno- czytelniczy wykorzystując bogate zasoby naszej biblioteki. Zadaniem każdego ucznia jest przygotowanie książki z ciekawostkami o życiu wybranego zwierzęcia leśnego. Do tego potrzebne są konkretne sprawdzone informacje z różnych książek i czasopism. Sami przekonali się, ile źródeł znajduje się w naszej bibliotece. Poznali też zasady wyszukiwania informacji i zapisywania źródeł. Przyznali, że ich praca przypominała trochę pracę detektywa naukowego. 

Biblioteka szkolna bogatym źródłem wiedzy.
czytaj więcej

W dniu 4 kwietnia 2018 roku, w ramach projektu „DOBRY ZAWÓD – FAJNE ŻYCIE” – popularyzacja kształcenia zawodowego w województwie podlaskim", w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas II i III gimnazjum z panią Anną Mierzejewską – dyrektorem biura Łomżyńskiego Forum Samorządowego i panią Weroniką Mocarską – opiekunem naukowym ds. Rodziny. 
 

„DOBRY ZAWÓD – FAJNE ŻYCIE” – spotkanie w ramach projektu
czytaj więcej

Opracowanie: szkolnastrona.pl