Zespół Szkolno-Przedszkolny w Piątnicy

Tel: (86) 216-26-85 - Fax

E-mail: sekretariat@zszppiatnica.szkolnastrona.pl

Lekcje o Funduszach Europejskich

W dniach 24 i 25 października 2018 roku uczniowie z klas VI A i VII C uczestniczyli w akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich” zorganizowanej przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Celem akcji była popularyzacja wiedzy na temat Funduszy Europejskich, Programu Polska Wschodnia 2014-2020 i innych programów operacyjnych 2014 – 2020, realizowanych w Polsce Wschodniej, promocja projektów realizowanych dzięki dofinansowaniu z POPW i Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007 – 2013 oraz zainspirowanie uczniów do analizy zmian i korzyści, jakie przyniosła/przyniesie lokalnej lub ogólnopolskiej społeczności, realizacja w Polsce Wschodniej inwestycji współfinansowanych z Funduszy Europejskich.

W ramach zajęć uczniowie mieli możliwość obejrzenia filmu oraz przeczytania specjalnie przygotowanego komiksu, w których została przybliżona wiedza o Funduszach Europejskich. Ponadto młodzież wzięła udział w konkursie, w którym po 3 uczniów z każdej klasy, którzy najszybciej poprawnie rozwiązali zadania, otrzymali nagrody – bony pieniężne do księgarni. Wszyscy uczniowie otrzymali również drobne upominki.
Organizatorem akcji na terenie naszej szkoły była pani Ilona Anna Zabielska – doradca zawodowy.

I.A.Zabielska