Zespół Szkolno-Przedszkolny w Piątnicy

Tel: (86) 216-26-85 - Fax

E-mail: sekretariat@zszppiatnica.szkolnastrona.pl

V Quiz zawodoznawczy

W dniu 17 maja 2018 r. w siedzibie Łomżyńskiego Centrum Rozwoju Edukacji odbył się V międzyszkolny Quiz zawodoznawczy dla szkół gimnazjalnych. Celem konkursu było rozpowszechnienie tematyki edukacyjno – zawodowej, zapoznanie uczniów ze ścieżkami edukacyjnymi oraz uświadomienie im konieczności zaplanowania własnej przyszłości.

W rywalizacji w siedzibie Centrum udział wzięło 7 drużyn. Naszą szkołę reprezentowały dziewczęta: Kinga Karwowska kl. II C, Julia Odachowska kl. II B i Martyna Pyrcak kl. II B. Quiz składał się 4 rund: pytania zawodoznawcze, krzyżówka, puzzle – stare zawody, kalambury. Wyrównaną rywalizację oceniało jury w składzie: dyrektor ŁCRE p. Maciej Listowski, konsultant ŁCRE p. Marta Brzozowska, doradca zawodowy ŁCRE p. Anna Borkowska. Drużyny były świetnie przygotowane i w zaciętej walce o pierwsze miejsca zadecydowały minimalne różnice punktowe. Sponsorami ciekawych nagród byli: Prezydent Miasta Łomża p. Mariusz Chrzanowski oraz Zakład Usług Informatycznych NOVUM w Łomży.

Pomimo, iż nasza drużyna wykazała się szeroką wiedzą, zajęła V miejsce. Opiekunem młodzieży była pani Ilona Anna Zabielska – doradca zawodowy.

I.A.Zabielska