Zespół Szkolno-Przedszkolny w Piątnicy

Wyszukiwarka

18-421 Piątnica

ul. Szkolna 29

Tel: (86) 216-45-90 - Sekretariat

Tel: (86) 216-26-85 - Fax

E-mail: sekretariat@zszppiatnica.szkolnastrona.pl

II miejsce w województwie dziewcząt z Piątnicy w konkursie filmowym „Nakręć się na zawód”

W dniu 21 czerwca 2018 roku w Kuratorium Oświaty w Białymstoku dziewczęta z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Piątnicy: Olivia Sokołowska, Joanna Truskolaska, Natalia Modzelewska, Ewelina Sokołowska i Anna Przestrzelska wraz z nauczycielem i opiekunem grupy panią Iloną Anną Zabielską, uczestniczyły w uroczystym podsumowaniu konkursu filmowego „Nakręć się na zawód”, który realizowany był w ramach projektu „DOBRY ZAWÓD – FAJNE ŻYCIE – popularyzacja kształcenia zawodowego w województwie podlaskim”. 

W konkursie brało udział 19 szkół gimnazjalnych na terenie czterech subregionów województwa podlaskiego: białostockiego, suwalskiego, łomżyńskiego i bielskiego, w tym 66 gimnazjalistów. Do etapu wojewódzkiego Komisja zakwalifikowała 13 filmów. Zgodnie z założeniami konkursu, zwycięzcami kategorii etapu wojewódzkiego zostały filmy trzech grup reżyserskich, które otrzymały najwięcej głosów (Like/ Reakcji) na fanpage Facebooka projektu. Głosowanie na Facebooku trwało od 16.05.2018 do 10.06.2018r. do godz. 24:00, po tym czasie wyłączono możliwość głosowania. 

Uczennice piątnickiej szkoły nakręciły film „Z dziennika rolnika” według własnego pomysłu i scenariusza. W głosowaniu internautów udało im się zebrać 3459 głosów, co pozwoliło na zajęcie II miejsca. Dziewczęta z Piątnicy w nagrodę otrzymały nagrody pieniężne w wysokości 1500 zł na osobę oraz bony do EMPIKu.
Jest to ogromny sukces. Serdeczne gratulacje.

I.A.Zabielska