Zespół Szkolno-Przedszkolny w Piątnicy

Wycieczka klasy III B

W dniach 4-5 czerwca uczniowie klasy III B gimnazjum mieli okazję uczestniczyć w wycieczce do Mościsk i Kozłówki. Pierwszego dnia gimnazjaliści doskonale się bawili na Farmie Iluzji, gdzie można było zobaczyć zakręcony domek, labirynt luster czy tunel zapomnienia. Chętni spróbowali swoich sił, zjeżdżając na linach czy pływając na tratwach. Było dużo zabawy i śmiechu. Po dniu pełnym wrażeń wieczorem wszyscy przy ognisku z kiełbaskami wspominali trzy lata wspólnej nauki w gimnazjum. Główną atrakcją następnego dnia było zwiedzanie pochodzącego z 1742 r. Pałacu Zamoyskich w Kozłówce, w którym obecnie funkcjonuje muzeum.

Uczniowie mogli tam zapoznać sie z bogatymi dziełami sztuki, zwłaszcza malarstwa, a także poznać piękny świat flory i fauny w pałacowych ogrodach. Było to niesamowite zetknięcie z naturą oraz kulturą wysoką, połączoną z burzliwą historią rodu Zamoyskich. Z wycieczki pozostały niezapomniane wspomnienia i zdjęcia ze wspólnie spędzonych chwil.

A.Pańkowska, A.Sasak