Zespół Szkolno-Przedszkolny w Piątnicy

Spotkania klas trzecich oddziałów gimnazjalnych ze szkołami ponadgimnazjalnymi

W miesiącach kwiecień – maj 2018 roku uczniowie klas III oddziałów gimnazjalnych uczestniczyli w 5 prezentacjach szkół ponadgimnazjalnych.
Dnia 25 kwietnia 2018 roku gościła w naszej szkole Branżowa Szkoła I Stopnia ZDZ w Łomży. Podczas spotkania trzecioklasiści poznali zawody oferowane przez szkołę.

W dniu 27 kwietnia br. odbyło się spotkanie z przedstawicielami Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie. Gimnazjaliści zostali zapoznani z profilami kształcenia oraz otrzymali foldery dotyczące szkoły.

W środę 16 maja uczniowie spotkali się z Zespołem Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących Nr 6 w Łomży. Gimnazjaliści mieli okazję obejrzeć prezentację multimedialną promującą „Ekonomik”. Ponadto otrzymali foldery dotyczące szkoły ponadgimnazjalnej.

Kolejną szkoła, którą zaprezentowała się w dniu 18 maja 2018 roku na terenie naszej szkoły był Zespół Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży. Podczas spotkania uczniowie zapoznali się z ofertą szkoły oraz uczestniczyli w wykładzie na temat czekolady. Ciekawym punktem prezentacji był pokaz reanimacji psa.

Ostatnimi szkołami, które prezentowały się w dniu 23 maja 2018 roku w naszym budynku, było Akademickie Liceum Ogólnokształcące i Akademicka Szkoła Ponadgimnazjalne. Podczas spotkania młodzież miała okazję obejrzeć prezentacją multimedialną promującą szkoły. Ponadto uczniowie otrzymali foldery dotyczące prezentowanych szkół.

Dzięki spotkaniom ze szkołami ponadgimnazjalnymi młodzież klas III oddziałów gimnazjalnych miała okazję zapoznać się z profilami kształcenia w poszczególnych szkołach.
Organizatorem wszystkich spotkań ze szkołami ponadgimnazjalnymi była pani Ilona Anna Zabielska – doradca zawodowy w naszej szkole.

I.A.Zabielska