Zespół Szkolno-Przedszkolny w Piątnicy

Projekt edukacyjny „Zwierzęta lasu – książki”

O bibliotece, jako bogatym źródle wiedzy już pisaliśmy po naszych zajęciach rozpoczynających projekt.  Każdy uczeń klasy miał za zadanie przygotować „książkę” o określonym  zwierzęciu żyjącym w lesie – wybrać ciekawostki zrozumiałe dla siebie, pokolorować okładkę, wypisać źródła, z których korzystał i oczywiście odbyć przynajmniej trzy wizyty w bibliotece potwierdzone przez pracowników.

Wydaje się, że to dużo? Otóż nie. Uczniowie ocenili zadanie jako fajne, przypominające pracę detektywa. Zaangażowali się bardzo, co potwierdziły panie Ewa i Danusia. Wizyty w bibliotece przed lekcjami i po zajęciach, dokonywanie wyboru informacji, zapisywanie literatury, zaowocowało indywidualnymi opracowaniami. Zachęcamy do czytania. Wszystkie prace znajdują się na wystawie naszej biblioteki.
Przy okazji, bakcylem „zwierzęcej książki” zostali zarażeni uczniowie pozostałych klas czwartych. Ich prace też zostały wyeksponowane w bibliotece.

R,Łuczak-Moczydłowska