Zespół Szkolno-Przedszkolny w Piątnicy

W średniowiecznym mieście i obozie rycerskim - lekcja historii w Muzeum Północno-Mazowieckim

23.05.2018 klasa 4a odbyła kolejną wizytę w Muzeum w Łomży, tym razem wspólnie z klasą 4c. Zajęcia poszerzyły wiedzę o historii Łomży i regionu z czasów średniowiecznych …i nie tylko. Były ciekawe i różnorodne. Układanie kart na makiecie miasta – budynki i zawody mieszkańców, poznawanie praw miejskich, odbijanie pieczęci, komputerowe ubieranie rycerza i damy dworu, przymiarki strojów, zwiedzanie obozu rycerskiego i poznanie zasad panujących w takim obozie. Wiedzę z historii najnowszej poszerzaliśmy podczas zwiedzania czasowej wystawy przygotowanej na 600- lecie Łomży. Zwieńczeniem wyjazdu były lody na Starówce i poznanie historii Łomży na banerach osłaniających Halę Targową.

Nie tylko my się uczyliśmy podczas tej wyprawy. Panowie kierowcy MPK (bo jechaliśmy komunikacją miejską) również nauczyli się drukowania na kasie fiskalnej biletów zbiorczych. Pozdrawiamy panów kierowców. Na pochwałę zasługuje zachowanie naszych uczniów w środkach komunikacji miejskiej.

R.Łuczak-Moczydłowska