Zespół Szkolno-Przedszkolny w Piątnicy

Projekt edukacyjny "Spotkania z Joanną Olech"

Od 1 kwietnia do 30 maja 2018r. klasa IV b uczestniczyła w projekcie czytelniczym „Spotkania z Joanną Olech”.
Podczas pierwszego spotkania projektowego nastąpił podział pracy oraz wyznaczyliśmy terminy kolejnych spotkań.
Każdy z uczniów klasy IV b wybrał sobie książkę pani Joanny Olech, którą przeczytał w okresie trwania projektu. Znalazły się tam takie tytuły jak: „Dynastia Miziołków”, „Gdzie diabeł mówi do usług”, „Trudne słówka”, „Bal piłkarzy” i „Pulpet i Prudencja. Smocze Pogotowie Przygodowe”.

Następnie uczniowie dobrali się w pary i przygotowali na godzinę wychowawczą informacje o autorce. Każda para uczniów wybrała samodzielnie informacje i przyswoiła je sobie oraz wykonała plakat podkreślający najważniejsze aspekty danego zagadnienia. W czasie kolejnego spotkania projektowego grupy miały możliwość zaprezentować swoje plakaty i podzielić się ciekawostkami z życia autorki.
W kolejnym etapie uczniowie przygotowali okładki swoich ulubionych książek autorstwa Joanny Olech, które zostały zaprezentowane w postaci wystawy prac. Prace oglądać można było w auli szkolnej.
Ostatnim działaniem w ramach projektu był udział klasy IV b w nocy bibliotek. Klasa wzięła w niej udział 08.06.2018r. było to dla dzieci bardzo ciekawe i rozwijające doświadczenie, które na długo zostanie w ich pamięci.

S.Sawicka