Zespół Szkolno-Przedszkolny w Piątnicy

Projekt edukacyjny "Mój sportowy wzór"

Od 1 kwietnia do 30 maja 2018r. klasa V a uczestniczyła w projekcie czytelniczym „Mój sportowy wzór”.
Podczas pierwszego spotkania projektowego nastąpił podział pracy oraz wyznaczyliśmy terminy kolejnych spotkań.
Każdy z uczniów klasy V a wybrał sobie swój „sportowy wzór”, o którym musiał przygotować informacje w oparciu o księgozbiory biblioteki szkolnej.

Uczniowie przez okres trwania projektu systematycznie odwiedzali bibliotekę szkolną i publiczną gdzie zdobywali informacje o życiu i sukcesach sportowych swoich idoli.
Następnie w czasie godziny wychowawczej mieli możliwość zaprezentować swoje odkrycia informacyjne i podzielić się ciekawostkami z życia swoich „sportowych wzorów”.
Produktem finalnym projektu, było przygotowanie wspólnej książki z informacjami o sportowcach, którzy dla uczniów klasy sportowej są wzorami do naśladowania. Gotowa książka została przekazana do biblioteki szkolnej na ręce Pani Danuty Bieńczyk i Pani Ewy Kutyło, które obiecały, że nasza publikacja dołączy do książek o tematyce sportowej w specjalnym dziale biblioteki.

S.Sawicka